Najlepsze miejsca na zdjęcia w Warszawie

Poniżej lista wybranych miejsc idealnych na piękne zdjęcia w Warszawie.

Taras Widokowy na Starym Mieście

A dokładniej dzwonnica Kościoła św. Anny to idealne miejsce do uchwycenia zdjęć stolicy z góry. Pod warunkiem, że pokonacie wcześniej 150 kamiennych schodków.

Godziny otwarcia Tarasu Widokowego:
Od maja do października:
Pon.- Pt. 10-21
Sob.-Niedz. 11-22
Od października do maja:
Pon.-Pt. 10-18
Sob.-Niedz. 11-18
Otwarcie tarasu widokowego jest uzależnione od warunków atmosferycznych (podczas opadów deszczu i śniegu taras jest nieczynny) a godzina zamknięcia tarasu jest umowna – zależy od zainteresowania gości.

Wstęp tutaj kosztuje 4 zł za bilet ulgowy i 5 zł za normalny.


Multimedialny Park Fontann

Multimedialny Park Fontann na Podzamczu to okazja do zrobienia bardzo kolorowych i żywych zdjęć, ale także do poćwiczenia oświetlenia. Czy uda wam się uchwycić oryginalną historię napisaną na kroplach wody? Przekonać się możecie w maju, czerwcu, lipcu, sierpniu i wrześniu o godz. 21.30.


Most Gdański

Kolejne miejsce, z którego uchwycicie niesamowitą panoramę Warszawy, a także będziecie mogli zrobić zdjęcia najpiękniejszej z polskich rzek. Widok z Mostu Gdańskiego zachwyca zarówno nocą, jak i za dnia. Gwarancja przepięknych kadrów!


Górka widokowa przy lotnisku Okęcie

Dokładniej chodzi o wzniesienie na ulicy Wykusz. Z tej perspektywy będziecie mogli uchwycić startujące i lądujące samoloty.


Taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki

Z cyklu „klasyki”. Jeśli marzycie o przepięknych widoczkach powinniście udać się na taras widokowy PKiN-u. Uchwycicie z niego kilka stron miasta, zarówno po zmroku, jak i w dzień.

Taras Widokowy na XXX piętrze czynny jest codziennie w godz. 10- 20. Dodatkowo w każdy piątek i sobotę od 1 maja do 30 września działa Taras Widokowy Nocą w godz. 20-23.30.

Bilet normalny – 20 zł, ulgowy – 15 zł.


Polowanie na praskie kapliczki

Jeśli natomiast macie ochotę na klimatyczne ujęcia – wycieczka na Pragę jest nieunikniona. Znajdziecie tam przepiękne, zabytkowe praskie kapliczki – niektóre z nich z czasów wojny! Na fotograficzny spacer warto się udać ulicami: Ząbkowską, Brzeską, Targową i Białostocką. Szukajcie w podwórkach!


Górka Kazurówka

Zwana potocznie Kazurówką albo Górką Kazurką to miejsce dla fotografów sportowych, których interesują ekstremalne wyczyny. Jeśli potrzebujecie modela – trenujący tam ludzie z chęcią zgodzą się na sportową sesję.


Łazienki Królewskie

Kolejny „klasyk”, ale Łazienki to rzeczywiście wspaniałe miejsce do poćwiczenia ujęć architektury albo malowniczych widoków np. zakochanych par przechadzających się po zabytkowym parku.


Taras Widokowy Góra Gnojna

Zwana także Górą Gnojową. To wzniesienie znajdujące się na Starym Mieście w Warszawie pomiędzy wylotami ulic Celnej i Dawnej a ul. Bugaj. Kiedyś było wysypiskiem śmieci i nieczystości. O dawnych czasach jednak już zapomniano a górka stanowi wspaniałe miejsce, z którego uchwycicie malowniczą nadwiślańską panoramę.


Ursus

Pozostałości fabryk w Ursusie a dokładniej wielkie, opuszczone hangary z cegieł w okolicach ulic Traktorzystów i Cierlickiej, to idealne miejsce dla tych, którzy kochają mroczny klimat niczym z horrorów.


Warszawa jest bogata w piękne miejsca do robienia zdjęć oraz w ogóle do zwiedzania. Można to robić na własną rękę lub skorzystać z pomocy profesjonalnego przewodnika po Warszawie. My polecamy zwiedzanie Warszawy z Agusinfo – czyli licencjonowany wielojęzyczny przewodnik po Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.