Najlepsze miejsca na zdjęcia w Warszawie

Poniżej lista wybranych miejsc idealnych na piękne zdjęcia w Warszawie.

Taras Widokowy na Starym Mieście

A dokładniej dzwonnica Kościoła św. Anny to idealne miejsce do uchwycenia zdjęć stolicy z góry. Pod warunkiem, że pokonacie wcześniej 150 kamiennych schodków.

Godziny otwarcia Tarasu Widokowego:
Od maja do października:
Pon.- Pt. 10-21
Sob.-Niedz. 11-22
Od października do maja:
Pon.-Pt. 10-18
Sob.-Niedz. 11-18
Otwarcie tarasu widokowego jest uzależnione od warunków atmosferycznych (podczas opadów deszczu i śniegu taras jest nieczynny) a godzina zamknięcia tarasu jest umowna – zależy od zainteresowania gości.

Wstęp tutaj kosztuje 4 zł za bilet ulgowy i 5 zł za normalny.


Multimedialny Park Fontann

Multimedialny Park Fontann na Podzamczu to okazja do zrobienia bardzo kolorowych i żywych zdjęć, ale także do poćwiczenia oświetlenia. Czy uda wam się uchwycić oryginalną historię napisaną na kroplach wody? Przekonać się możecie w maju, czerwcu, lipcu, sierpniu i wrześniu o godz. 21.30.


Most Gdański

Kolejne miejsce, z którego uchwycicie niesamowitą panoramę Warszawy, a także będziecie mogli zrobić zdjęcia najpiękniejszej z polskich rzek. Widok z Mostu Gdańskiego zachwyca zarówno nocą, jak i za dnia. Gwarancja przepięknych kadrów!


Górka widokowa przy lotnisku Okęcie

Dokładniej chodzi o wzniesienie na ulicy Wykusz. Z tej perspektywy będziecie mogli uchwycić startujące i lądujące samoloty.


Taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki

Z cyklu „klasyki”. Jeśli marzycie o przepięknych widoczkach powinniście udać się na taras widokowy PKiN-u. Uchwycicie z niego kilka stron miasta, zarówno po zmroku, jak i w dzień.

Taras Widokowy na XXX piętrze czynny jest codziennie w godz. 10- 20. Dodatkowo w każdy piątek i sobotę od 1 maja do 30 września działa Taras Widokowy Nocą w godz. 20-23.30.

Bilet normalny – 20 zł, ulgowy – 15 zł.


Polowanie na praskie kapliczki

Jeśli natomiast macie ochotę na klimatyczne ujęcia – wycieczka na Pragę jest nieunikniona. Znajdziecie tam przepiękne, zabytkowe praskie kapliczki – niektóre z nich z czasów wojny! Na fotograficzny spacer warto się udać ulicami: Ząbkowską, Brzeską, Targową i Białostocką. Szukajcie w podwórkach!


Górka Kazurówka

Zwana potocznie Kazurówką albo Górką Kazurką to miejsce dla fotografów sportowych, których interesują ekstremalne wyczyny. Jeśli potrzebujecie modela – trenujący tam ludzie z chęcią zgodzą się na sportową sesję.


Łazienki Królewskie

Kolejny „klasyk”, ale Łazienki to rzeczywiście wspaniałe miejsce do poćwiczenia ujęć architektury albo malowniczych widoków np. zakochanych par przechadzających się po zabytkowym parku.


Taras Widokowy Góra Gnojna

Zwana także Górą Gnojową. To wzniesienie znajdujące się na Starym Mieście w Warszawie pomiędzy wylotami ulic Celnej i Dawnej a ul. Bugaj. Kiedyś było wysypiskiem śmieci i nieczystości. O dawnych czasach jednak już zapomniano a górka stanowi wspaniałe miejsce, z którego uchwycicie malowniczą nadwiślańską panoramę.


Ursus

Pozostałości fabryk w Ursusie a dokładniej wielkie, opuszczone hangary z cegieł w okolicach ulic Traktorzystów i Cierlickiej, to idealne miejsce dla tych, którzy kochają mroczny klimat niczym z horrorów.


Warszawa jest bogata w piękne miejsca do robienia zdjęć oraz w ogóle do zwiedzania. Można to robić na własną rękę lub skorzystać z pomocy profesjonalnego przewodnika po Warszawie. My polecamy zwiedzanie Warszawy z Agusinfo – czyli licencjonowany wielojęzyczny przewodnik po Warszawie.

Fotografia i grafika

Zarobki jak w każdej pracy są zależne od miasta w jakim mieszkamy, doświadczenia i umiejętności. Osoba początkująca zaczyna od niskich stawek 2000 - 2500zł miesiecznie. Grafik bardziej zawansowany 3000zł do 4000zł. Grafik specjalizujący się w grafice 3D, dobry ilustrator, dobry projektant interfejsów w dużym mieście może liczyć na zarobki 6000zł i w górę. 

Grafik komputerowy zapewnia kompleksową obsługę w swojej dziedzinie. Nie można jednak wymagać od grafika tego, by dokonywał czynności wykraczających poza zakres jego obowiązków. Dobrym przykładem są graficy zajmujący się projektowaniem stron internetowych. Są oni odpowiedzialni za stworzenie interfacu oraz grafiki witryny i jej podstron. Po ich stronie leży zmienienie projektu graficznego serwisu www w funkcjonującą całość. Jak już wspomniano, nie można jednak wymagać od grafika, by zakupił domenę, zapewnił hosting czy napisał teksty na stronę (chyba, że w umowie wyraźnie zastrzeżono, że takich czynności się podejmie).

Mimo, że istnieje wiele kategorii grafików, to wszyscy oni posiadają cechy wspólne. W szczególności cechą wspólną wszystkich grafików jest to, że czas, którypoświęcają na stworzenie danego projektu, to nie tylko godziny spędzone przed programami graficznymi. To także czas wykorzystywany na badania rynku czy opracowywanie koncepcji. Najbardziej typowym przykładem może być opracowanie wizytówki albo logo. Czas poświęcony na wykonanie ostatecznej wersji jest nieporównywalnie krótszy od tego potrzebnego na określenie, jakie logo będzie najbardziej odpowiednie dla danej branży oraz jaki układ elementów będzie prezentował się najlepiej.

Kolejnym elementem wspólnym charakterystycznym dla przedstawicieli tego zawodu jest brak związania grafikaz konkretnym miejscem pracy. Ze względu na fakt, że głównym narzędziem pracy grafika jest komputer, jego mobilność jest ograniczona jedynie dostępem do elektryczności oraz Internetu. Poszukując grafika nie powinniśmy ograniczać się więc do terenu zamieszkiwanej przez nas miejscowości. Powinniśmy natomiast poszukiwać osoby, której specjalizacja najbardziej odpowiada zleceniu, które zamierzamy jej powierzyć.

Wspólną cechą wszystkich grafików jest także to, że współpraca z nimi nie wymaga spotkania w cztery oczy. Wszystkie wytyczne jesteśmy w stanie powierzyć za pośrednictwem poczty elektronicznej, ewentualnie podczas rozmowy telefonicznej.

Niezależnie od specjalizacji, każdy grafik zmuszony jest do stałego rozwijania swoich umiejętności. Profesja grafika podlega nieustannym przemianom. Z roku na rok produkowane są komputery, które przewyższają swoją mocą obliczeniową dotychczasowe modele. To samo dotyczy oprogramowania. Softwere obecnie dostępny na rynku daje znacznie większe możliwości niż jego wcześniejsze wersje. Wywołuje to konieczność stałego zakupu nowego sprzętu i oprogramowania, ale również ciągłej nauki. Nie jest możliwe nadążanie za pojawiającymi się zmianami bez ciągłego dokształcania się.

Projektowanie graficzne to szerokie pojęcie, które obejmuje zarówno pracę z grafiką wektorową (samodzielne tworzenie obrazów), jak i z grafiką rastrową (przekształcanie i poprawianie zdjęć). Oprócz tych dwóch popularnych dziedzin projektowanie graficzne obejmuje również tworzenie grafik 3D, jak i prace związane ze składem i przygotowaniem tekstu do druku (DTP).

Jakie prace najczęściej zleca się grafikom? Do branżowej codzienności należy projektowanie grafik na media społecznościowe, na blogi firmowe, wszelkie typy ulotek, reklamówek, katalogów i plakatów promocyjnych.
To jednak dopiero początek długiej listy – po nich plasują się zlecenia na przygotowanie grafik i całych layoutów na strony www lub do aplikacji mobilnych. Każdy element, jaki widzisz na stronie, wyszedł spod ręki projektanta: tu nie ma miejsca na przypadki.

Bardziej złożone prace graficzne to… wspomniane tworzenie logo firmy. Profesjonaliści, którzy poważnie myślą o swojej marce, wiedzą, że logo to wisienka na torcie, jakim jest cały system identyfikacji wizualnej. To właśnie projektowanie takich kompleksowych rozwiązań jest najciekawszym i najbardziej satysfakcjonującym wyzwaniem w pracy grafika.

Jakie jeszcze prace zleca się projektantom w Polsce? Rosnąca popularność e-commerce zwiększa zapotrzebowanie zarówno na profesjonalny retusz zdjęć produktowych jak i… na fotorealistyczne wizualizacje 3D.
3D jest przy tym jednym z ważniejszych trendów w projektowaniu graficznym. Jego możliwości rosną – trójwymiarowe obrazy nie tylko zastępują prawdziwe produkty w katalogach firmowych, ale również oferują przedstawienia przekrojów, modele zamówień czy wizualizacje.

Osobną kategorią prac graficznych jest skład tekstu i przygotowanie go do druku. Wymaga nie tylko dużej cierpliwości i wyobraźni, ale również specjalistycznej wiedzy dotyczącej typografii.

Graficy (mimo dość dużego nasycenia rynku) nadal są atrakcyjnymi specjalistami dla wielu pracodawców – od największych, międzynarodowych agencji reklamowych, po niewielkie firmy, funkcjonujące w rynkowych niszach.

Oczywiście zawód grafika daje też szerokie możliwości samodzielnego realizowania się jako współpracujący z różnymi podmiotami freelancer – to opcja dla osób ceniących sobie pracę na własnych warunkach.

Chcący się utrzymać na rynku grafik musi być osobą kreatywną, ale zarazem bardzo obowiązkową i umiejącą pracować w sposób elastyczny oraz wielopłaszczyznowy (od projektu do projektu). Zmienność i dynamika w znacznym stopniu decydują o tym, że średnia wieku w zawodzie grafika komputerowego jest niska (ok. 30 lat).

Jeśli wykazujemy się takimi cechami i czujemy, że w pokonaniu pierwszych progów pomoże nam pasja i wrodzone umiejętności graficzne – warto spróbować swoich sił odpowiednio szybko. Dobre, czyli rozbudowane i urozmaicone portfolio, to najlepsza przepustka do kariery w branży graficznej.

Na początku liczy się każdy wykonany projekt, dlatego wchodząc do zawodu, skupiajmy się nie tylko na wiedzy teoretycznej, ale nie bójmy się podejmować zawodowych wyzwań już w trakcie studiów czy/i uzyskiwania kolejnych zawodowych szlifów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Fotograf to nie tylko zdjęcia
Next post Fotografia produktowa