Nauczmy się robić ładne zdjęcia

Patrzymy na zdjęcia zrobione przez profesjonalistów i nie możemy się im napatrzeć, bo tak nam się podobają. Jednocześnie myślimy o wszystkich nieudolnych próbach, kiedy sami chcieliśmy stworzyć tak wspaniałe ujęcia, a jednak nam się nie udawało. Powinniśmy tutaj mieć świadomość, że wystarczy poznać kilka trików, a będziemy mogli mieć w swoich albumach zdjęcia, jak z profesjonalnej sesji.

Oświetlenie jest ważne

Przede wszystkim powinniśmy zwracać jak największą uwagę na oświetlenie, tak abyśmy mieli pewność, że wszystko będzie odpowiednio widoczne, że nie będzie żadnych cieni, ani prześwietleń, które mogą sprawić, że w ostateczności zdjęcia nie będą się prezentowały tak wspaniale, jakbyśmy chcieli. Dodatkowo warto wiedzieć, że nie należy robić zdjęć pod słońce, bo wówczas będzie prześwietlone i nic nie będzie na nim widać.

Trzeba przykucnąć

Jeśli nie chcemy, aby nasze dziecko na zdjęciach miało zaburzone proporcje ciała, to koniecznie musimy przykucnąć. Jeśli zdjęcie będzie robione z jego wysokości, to możemy być pewni, że każde zdjęcie wyjdzie wspaniale. Dodatkowo przy dzieciach postawmy na spontaniczność, bo pozowane zdjęcia w tym przypadku rzadko kiedy się udają. Jeśli chcemy, żeby dziecko się uśmiechnęło, to nie prośmy je o to, ale je po prostu spróbujmy rozśmieszyć. Taki uśmiech będzie wyglądał dużo lepiej.

Warto poznać tajniki dobrej fotografii, bo może się okazać, że wówczas także my będziemy mogli się pochwalić zdjęciami, jakby z profesjonalnej sesji.

2 Komentarzy

  1. Kasia

    Muszę spróbować z tym przykucaniem, bo moje dziecko na zdjęciach zawsze wygląda jakoś śmiesznie

  2. Maciej

    Zapisałem się na kurs robienia zdjęć i teraz jestem zadowolony z moich ujęć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.