Występowali u boku Justina Timberlake’a, Madonny, Paula McCartney’a, Eltona Johna czy Kylie Minogue. Teraz zagrają przed katowicką publicznością. London Community Gospel Choir już w grudniu w MCK-u!

Katowice, 14.09.2022 r. – London Community Gospel Choir to gwiazdy międzynarodowego formatu – chór wielokrotnie towarzyszył na scenie wybitnym sławom ze świata muzyki, takim jak: Justin Timberlake, Madonna, Paul McCartney, Elton John czy Kylie Minoque. W grudniu zespół wystąpi w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach podczas Specjalnego Koncertu Gwiazdkowego. Bilety już w sprzedaży.

Brytyjski dziennik „The Guardian” ochrzcił ich mianem kontrowersyjnych, ale i inspirujących, ponieważ nikt tak odważnie, jak oni, nie łączy ze sobą skrajnie różnych gatunków muzycznych z pogranicza popu, jazzu, R&B, czy muzyki klasycznej. Chór London Community Gospel miał okazję wystąpić przez publicznością na kultowym stadionie Wembley, czy też podczas Glastonbury – jednego z największych na świecie festiwali muzycznych, na który każdego roku karnety rozchodzą się błyskawicznie. Już 29 grudnia br. London Community Gospel Choir zagra Specjalny Koncert Gwiazdkowy w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Artyści połączą swoje głosy z dwójką polskich wokalistów – Pierwszą Damą polskiego jazzu, która świetnie odnajduje się również w takich gatunkach, jak pop, czy blues – Ewą Bem oraz Andrzejem Piaskiem-Piasecznym – polskim piosenkarzem, autorem znamienitych tekstów oraz lubianą osobowością telewizyjną, znaną między innymi z programów Bitwa na głosy, The Voice of Poland, czy The Voice Senior.

– Specjalny Koncert Gwiazdkowy, który odbędzie się krótko przed końcem roku, to zwieńczenie obfitego w wydarzenia kulturalne w MCK-u oraz Spodku tegorocznego okresu jesienno-zimowego – mówi Marcin Stolarz, prezes firmy PTWP Event Center, operatora Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego. – Cieszymy się, że obok koncertów Alter Bridge, Beth Hart, czy Dawida Podsiadło, wystąpi u nas również London Community Gospel. Różnorodność gatunków muzycznych ujęta w naszym programie wynika z tego, że zarządzając obiektami ważnymi na kulturalnej mapie Katowic, PTWP Event Center również chce mieć swój wkład w przyznany naszemu miastu tytuł Miasta Muzyki UNESCO – dodaje.

Chór London Community Gospel został założony w 1982 r. przez wielebnego Bazila Meade’a wraz z Lawrencem Johnsonem, Delroyem Powellem i Johnem Francisem. Początkowo idea powstania formacji dotyczyła jednego koncertu, który finalnie został wystawiony przez 120-osobowy chór przed ponadtysięczną publicznością. Wydarzenie to zapoczątkowało istnienie London Community Gospel, który od ponad 25 lat występuje na arenie międzynarodowej.

Specjalny Koncert Gwiazdkowy

Wystąpią: London Community Gospel feat. Ewa Bem & Andrzej Piaseczny

29.12.2022 r., godz. 19.30

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

###

Informacje o Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach (MCK) to nowoczesny, oddany do użytku w 2015 roku, obiekt łączący funkcje: kongresową, konferencyjną, wystawienniczą, targową i widowiskową.

MCK, z charakterystycznym dachem pokrytym trawą i tworzącym zieloną dolinę – popularne miejsce spotkań mieszkańców regionu – przeznaczony jest dla 15 tys. użytkowników. Posiada halę wielofunkcyjną o powierzchni 8,1 tys. metrów kwadratowych, salę audytoryjną dla 600 osób, trzy sale balowe oraz 26 sal konferencyjnych na 38 tys. metrów kwadratowych.

Fotografia i grafika

Rozwój technik informatycznych w znaczący sposób wpłynął na wiele zawodów. Jedną z profesji w dużym stopniu związanych z IT jest grafika. Programy graficzne są niezbędną bazą dla pracy grafików, co nie oznacza, że nie muszą się oni wykazywać podobnymi cechami, jak ich koledzy sprzed kilkudziesięciu lat. Nadal w zawodzie tym liczą się takie umiejętności jak: talent plastyczny, biegłość techniczna, skrupulatność, dokładność i jednocześnie – kreatywność.

Dobry grafik to osoba posiadająca niezbędny zasób umiejętności twardych i miękkich. Liczy się też jeszcze coś szczególnego – pasja – która nie tylko nie pozwoli popaść w zawodową rutynę, ale sprawi, że profesjonalny rozwój (a co za tym idzie – śledzenie szybko zachodzących w tej branży zmian) nie będzie niemiłą koniecznością.

Zarobki w branży graficznej

Zgodnie z najnowszymi danymi (stan na styczeń 2022r.) przeciętne wynagrodzenie grafików wynosi około 4 840 PLN brutto. Według redakcji GRAFMAG projektanci zatrudnieni w dużych firmach mają szansę na wynagrodzenie powyżej 8500 zł netto. Miesięczne zarobki są również uzależnione od formy zatrudnienia. Najpopularniejszą formą jest zatrudnienie na zasadzie kontraktu B2B (Business to Business).

Predyspozycje do zawodu w branży graficznej

Niemal każda firma potrzebuje materiałów graficznych, szczególnie gdy jest obecna w sieci i intensywnie działa w ramach marketingu internetowego. Projektant grafiki zajmuje się przygotowaniem materiałów reklamowych, znaków firmowych, okładek książek, a także projektowaniem publikacji oraz stron internetowych. Technik grafiki i poligrafii przygotowuje również materiały do drukowania cyfrowego, także w technologii 3D. Jeśli cechuję Cię umiejętność twórczego myślenia, jesteś osobą komunikatywną i kreatywną doskonale odnajdziesz się w tej branży. Jest to zawód, który wymaga bieżącej znajomości trendów i śledzenia nowości technicznych. Wymaga zdobywania ciągłych umiejętności zawodowych.

Technik grafiki i poligrafii

Podczas nauki na kierunku Technik grafiki i poligrafii możesz zdobyć dwie państwowe kwalifikacje. Pierwsza kwalifikacja przygotuje Cię do wykonywania prac graficznych i publikacji cyfrowej, druga umożliwi drukowanie cyfrowe i obróbkę druków. Po ukończeniu kwalifikacyjnego kursu zawodowego otrzymasz zaświadczenie o posiadaniu danej kwalifikacji. Zakończenie nauki i zdanie egzaminu państwowego jest równoznaczne z uzyskaniem tytułu technika. Czas trwania całego kursu to 2,5 roku. Szeroki zakres nauki obejmuje takie przedmioty jak: język obcy zawodowy, bhp, organizacja pracy zespołu, projektowanie graficzne i projektowanie publikacji, poligrafia. Dodatkowo zdobędziesz kompetencje z zakresu poligrafii: podstawy dziedziny, rysunek techniczny, maszyny i urządzenia cyfrowe, modelowanie i drukowanie 3D.

Grafika komputerowa to na tyle obszerna dziedzina, że nie sposób wskazać kilku obszarów, w których działają osoby wykonujące ten zawód. Zakres ich pracy jest bowiem szeroki i uzależniony m.in. od potrzeb oraz wymagań samego pracodawcy czy klientów. Można jednak wskazać kilka obowiązków, które w większości przypadków są przydzielone grafikowi komputerowemu. Należą do nich m.in. przygotowywanie wizualnej strony kampanii reklamowych, tworzenie ilustracji, rysunków czy grafik na strony internetowe, ulotki, billboardy itp, projektowanie logotypów firm, skład materiałów do druku i wiele innych. Najczęściej graficy muszą korzystać z wielu narzędzi równolegle, w tym zarówno z programów stricte graficznych, jak i służących do montażu wideo, tworzenia animacji czy obróbki zdjęć.

Grafik komputerowy zarobki - na jakim poziomie się kształtują? Tutaj również wiele zależy od miejsca pracy, posiadanych umiejętności, doświadczenia oraz zakresu obowiązków. Szacuje się jednak, że mediana zarobków w tym zawodzie wynosi 4 510 złotych brutto miesięcznie. Jest to jednak wyłącznie uśredniony wynik, a na największe pensje mogą liczyć graficy pracujący w Warszawie, Gdańsku czy Wrocławiu. Tam także notuje się największe zapotrzebowanie na przedstawicieli tego zawodu. Jak to się ma np. do wynagrodzenia informatyków? W tym miejscu warto sprawdzić, ile zarabiają programiści. Pamiętajmy także, że dobrą alternatywą dla pracy na etacie lub współpracy z konkretną firmą jest działanie w ramach własnego przedsiębiorstwa, co jest popularne także wśród grafików komputerowych. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post festiwal Sacrum Profanum za nami!
Next post Planety Lema rozdane!